Ankara Andezit Taşı Döşemede Tecrübeli Ustalarımız ile Hizmetinizdeyiz

Bu taş kaldırım ve döşeme alanlarında görülür. Andezit modelleri ve andezit renkleri de andezit fiyatları olarak sınıflandırılmaktadır. Ankara Andezit Taşı Ustası .Andezitin de tıpkı bazalt gibi çeşitleri ve modelleri vardır. Andezit taşı metrekare (m2) fiyatları duvar kaplaması, andezit küp taş ve andezit parke taşı olarak kullanımı, bordür taşı olarak ebat ve ölçülerine göre değişmektedir.

Taş bir geçit, bir yazlık bahçe tasarımı için ideal olan ancak herhangi bir doğal peyzaj planı için eşit derecede uygun olan rustik bir çekiciliğe sahiptir.Andezit Ankara Taş yollar bazen harçla döşenirken, bunun için beton bir temel ve taş işçiliği tecrübesi gerekir.

Basit bir kum seti yolu çok daha kolaydır ve DIY kurulumu için mükemmeldir.Andezit Taşı Ankara Basamak. Bu teknikle taşlar, taşları sabit tutan ve her şeyi düzleştirmeyi kolaylaştıran bir kum yatağı üzerine basitçe serilir. Andezit Ankara Bordür.İşiniz bittiğinde, taşların arasındaki boşlukları kum veya çakılla veya hatta yaya trafiğine tahammül edebilecek bitkilerle doldurabilirsiniz.

Aşağıda, kendileri yapanlar için mükemmel bir şekilde basit bir şekilde bir taş geçidi nasıl döşeyeceğinizi öğrenin.

Andezit Taşı Ankara Çeşitleri

Taş yürüyüş yolları olan Japon bahçesi.

Neye ihtiyacınız olacak

Ekipman / Araçlar

Kazıklar ve ip veya 2 bahçe hortumu

Düz maça

Kürek

El arabası Andezit Taşı Ankara Döşeme

el sıkışması

Küçük balyoz (kenar için gerektiği gibi)

Maket bıçağı

Hurda 2×4 kurulu

marangoz seviyesi

Malzemeler Andezit Taşı Ankara Derz

Kenar malzemesi (isteğe bağlı)

Peyzaj kumaşı ve zımba telleri

Kum (veya istenirse polimerik kum)

Büyük, yassı taşlar

Çakıl, saksı karışımı, bitkiler (isteğe bağlı)

Talimatlar

Taşını Seç

Geniş, düz taşların yapacağı gibi, bir yürüyüş yolu için taş seçmek çoğunlukla bir zevk meselesidir. Çoğu yürüyüş yolu, belirli bir kaya türünden ziyade bir taş şeklini tanımlayan kaldırım taşından yapılmıştır. Hem kaya hem de teslimat için maliyeti düşük tuttuğundan, yerel olarak mevcut bir tür seçmek genellikle en iyisidir. 2 ila 3 inç kalınlığındaki çoğu kaldırım taşı idealdir.

Andezit Ankara

Kullandığınız herhangi bir taşın doğal bir yüzeye sahip olduğundan ve güçlü olacak kadar kalın olduğundan emin olun (ıslandığında çok kaygan olan cilalı taş kullanmayın).

 

Yürüyüş Yolu Düzenleyin

Kazıklar ve ip (düz bir yol için) veya iki bahçe hortumu (kıvrımlı bir yol için) kullanarak yürüyüş yolunuzun yolunu işaretleyin. Andezit Taşı Ankara Geçit, araba yolu ile ön kapı arasındaki yol gibi sık trafik için kullanılacaksa, iki kişinin birbirlerinin rahatça geçebileceği kadar geniş olduğundan emin olun. Küçük bahçe yolları veya peyzajda gizli kuytulara açılan yollar tek bir kişi için boyutlandırılabilir. Yolun her iki tarafına da ipler veya hortumlar kurun.

 

Andezit Taşı Ankara Bordür

Yolu Kazın

İpleri veya bahçe hortumlarını takip ederek yolun kenarları boyunca çimleri kesmek için düz bir kürek veya çim kesici kullanın.Ankara Andezit ve Bordür Taş Ustası Yol alanındaki tüm otları veya diğer bitkileri (tüm kökler dahil) kaldırın. Toprağı 5 inç derinliğe kadar kazın (3 inç kalınlığında taş için), düz, pürüzsüz bir taban oluşturun. Toprağı elle sıkıştırarak veya sadece zemin üzerinde tekrar tekrar yürüyerek sıkıştırın.

 

Andezit Ankara Bordür

Kenar Kurulumu (isteğe bağlı)

İstenirse, üreticinin talimatlarını izleyerek kenar malzemesini yolun her iki tarafına yerleştirin. Andezit Taşı Ankara Ustası Galvanizli metal, plastik tuğla finişer kenarı veya basınçla işlenmiş ahşap kereste gibi birçok farklı kenar türü kullanabilirsiniz. Kenar kullanmazsanız, yol boyunca çimen veya toprak kenarı taşların yerinde kalmasına yardımcı olacaktır.

Peyzaj Kumaş Uygula

Peyzaj kumaşını tüm yol boyunca toprağın üzerine yerleştirin. Mümkün olduğunca sürekli bir parça kullanmaya çalışın.Andezit Taşı Ankara Döşeme Fiyatları Birden fazla parça kullanmanız gerekiyorsa, kenarlarını en az 12 inç üst üste getirin. Kumaşı yolun kenarları boyunca bir maket bıçağıyla kesin ve kumaşı yatay kumaş zımbalarıyla toprağa sabitleyin.

 

Kum Katmanı Ekle

Peyzaj kumaşının üzerine iki inç kum ekleyin. Andezit Taşı Ankara Döşenir Yolun genişliğinden biraz daha küçük bir 2×4 tahta kullanarak kumu düz ve düz olacak şekilde pürüzsüz hale getirin.

Taşları yerleştirmeden önce konsantre hale getirmek ve sıkıştırmak için kuma su püskürtün.Ankara Andezit Taşı Fiyatları

Taşları Yerleştirin

Yol taşlarını, hepsinin görünür olması için geçidin bir tarafına yerleştirin. Buradaki fikir, yürüme yolunu döşerken en uygun olanı seçebilmeniz için her taşın boyutunu ve şeklini görmektir.

Taşları Yerleştirin

Taşları, istediğiniz şekilde bir araya getirerek, geçidin kum yatağına yerleştirmeye başlayın. Boşlukları kum veya çakıl ile dolduracaksanız, taşlar arasında küçük boşluklar bırakın; kayaların arasına dikecekseniz daha geniş boşluklar (yaklaşık 2 inç) bırakın.Ankara Andezit Taşı Bordür Taşı Ustası Her taşı dengeli (sallanmadan) ve çevresindeki taşlarla aynı hizada olacak şekilde ayarlayın. Her bir taşı seviye açısından kontrol etmek ve çalışırken diğer taşların üzerinden geçmek için bir marangoz seviyesi kullanın. Gerektiğinde yükseltmek veya alçaltmak için her taşın altına kum ekleyin veya çıkarın. Doğal, rastgele bir görünüm için alternatif büyük ve küçük taşların yanı sıra farklı şekil ve renkler.

Mermer plakaların döşenmesi

Boşlukları doldurmak

Taşlar arasındaki boşlukları istediğiniz gibi doldurmak için kum veya çakıl ekleyin.Andezit taşı Kumu bir süpürgeyle yayın, kumu yerleştirmek için yürüme yoluna su püskürtün, ardından boşlukları tekrar doldurun, dolana kadar tekrarlayın. Yürüyüş yolunu dikiyorsanız, boşlukları bir saksı toprağı karışımıyla doldurun, ardından yünlü kekik, sedum veya bugleweed gibi “basamaklı” bitkiler ekleyin.

Ankara Andezit Taşı Döşeme Ustası

Taş Kaldırım İpuçları

İstediğiniz alan şiddetli yağmurlar sırasında sele eğilimliyse, peyzaj kumaşı ve kum tabakasının altına 4 ila 6 inçlik bir sıkıştırılabilir çakıl yatağı eklemeyi düşünün. Çakıl daha kararlı bir taban sağlar