Genel kapsamda yer betonu, yer seviyesindeki uygulamalarda kullanılan bir beton türüdür. Bunun nedeni, yer betonunda kullanılan agreganın ezilip sıkıştırılarak sağlam bir temel oluşturmasıdır. Bu şekilde drenaj ve drenaj ile ilgili sorunlar, yollar ve nehir ve göl bariyerleri için yer betonu kullanılır. Ayrıca kırma agrega asfalt betonunda da kullanılır ve kullanım sırasında ayırt edilmesini zorlaştırır. Firmamız sizlere en iyi hizmetleri sunmayı başarıyor. Uluslararası kalite standartları çerçevesi altında faaliyet gösteren bir kurumdan hizmetler almak istiyorsanız en iyi hizmetleri sunmayı başarıyoruz. Birinci sınıf yeterliliğe sahip bir kurum olarak aktif statü pozisyonda yer betonu montajı hizmetlerini sunuyoruz.

Yer Betonu Nedir, Neden Kullanılır?

Günümüzde yer betonu kullanım alanları öncelikle bu tip betonun kullanıldığı uygulama tipine göre belirlenir. Örneğin, kaldırım yolları veya teraslar gibi drenaj uygulamaları için ezilmiş agrega kullanılabilir. Erozyona karşı direnci ve toprağın erozyona uğramasını engelleme özelliği nedeniyle istinat duvarları için de kullanılabilir. Ek olarak, kırma agreganın direnci, üstyapı uygulamaları için ideal hale getirir. Agreganın direnci, ağır araçların hasar vermeden veya çukur oluşturmadan yüzeyde ilerlemesini kolaylaştırır. Bu nedenle çoğu yol yapım sürecinin bir parçası olarak yer betonu kullanır.

Yer Betonu Kullanım Alanları

Genel kapsamda yer betonu kullanım alanlarını belirlerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus da sağlamlığıdır. Agrega ince toz halinde ezildiğinden ıslak veya nemliyken diğer beton türleri kadar stabil değildir. Bu, yer betonu kullanan bazı yolların yağmurdan ıslandığında veya rutubetlendiğinde ve hatta geceleri çiylendiğinde kaygan hale gelebileceği anlamına gelir. Bunun olmasını önlemek için yol yöneticileri, ıslak koşullarda stabilitesini artırmak için projelerinin yer betonuna özel katkı maddeleri koyacaktır. Bunu yaparak, sürücülerin ıslak koşullarda zayıf stabilite nedeniyle tehlike veya yaralanma riski olmadan güvenli seyahat etmelerini sağlarlar.

Yer Betonu Ne İşe Yarar?

Çok yönlülüğü ve çeşitli koşullara karşı direnci nedeniyle yer betonu, inşaat projelerinde çok sayıda uygulamaya sahiptir. Bu tip çimentolu malzeme için tipik kullanımlar. Örneğin, yol yüzeyleri için yeterince dayanıklı, ancak sürücülerin güvenliği ve konforu için ıslak koşullarda yeterince kararlı. Bu nedenle, bu çimentolu malzemenin dünyadaki günlük yaşamın sürdürülmesinde önemli bir rol oynadığı birçok proje türü vardır. Firmamız sizlere bu hizmetleri en iyi standartlarda sunmayı başaran son derece modern bir kurum olarak ön plana çıkıyor.

Sistematik koşullar çerçevesi altında faaliyet gösteren bir kurumdan hizmetler almak istiyorsanız tercihinizi firmamızdan yana kullanmanız gerekiyor. Her alanda sizlere en iyi hizmetleri sunarak profesyonel bir hizmet standartlarından yararlanmak isteyenlere firmamız en iyi hizmetleri sunmayı vadeden bir kurum olarak biliniyor. Farkımız misyon sahibi bir kurum olmamızdan meydana geliyor. Firmamız sizlere en iyi ve güvenlikli koşullar yer betonu hizmetlerini sunuyor. Malzemelerimizin tamamı A kalite olanaklar dâhilinde üretilen malzemelerdir. Dolayısıyla firmamız her alanda sizlere profesyonel bir hizmet döngüsünü en iyi koşullarda sunmayı başarıyor.